Slider
BAZA WIEDZY

Baza Wiedzy Klubu Higienistek to miejsce dla osób ciągle poszukujących informacji z zakresu profilaktyki stomatologicznej.

Baza Wiedzy to zbiór najciekawszych badań obserwacyjnych Strefy Testu Klubu Higienistek prowadzonych przez licencjonowane higienistki dentystyczne oraz dyplomowane higienistki stomatologiczne.

Baza Wiedzy to także miejsce, gdzie znajdziecie najciekawsze doniesienia z zakresu interdyscyplinarnego podejścia do pacjenta. Nie zapomnimy również o informacjach które mogą być pomocne w pracy z pacjentem w gabinecie stomatologicznym.

SIERPIEŃ 2019

Analiza badań obserwacyjnych w Strefie Testu Klubu Higienistek płukanki Paroex 0,12%

CEL: Ocena produktów z zakresu higieny jamy ustnej dedykowanych do stosowania w profilaktyce gabinetowej oraz domowej. W prowadzonych badaniach obserwacyjnych Strefy Testu celem jest także ocena poziomu zadowolenia higienistek stomatologicznych i higienistek dentystycznych oraz ich pacjentów.

UCZESTNICY: Osoby powyżej 12 roku życia, w dobrym stanie zdrowia, nie przyjmujący leków, które mogłyby mieć wpływ na stan zdrowia jamy ustnej.

METODA: Osoba badająca zobowiązuje się do testowania Paroex 0,12 % . Przeprowadzenie przez higienistkę stomatologiczną lub higienistkę dentystyczną obserwacji stanu jamy ustnej na 6-ciu pacjentach przez 14 dni. Zalecenia w dawkowaniu dla pacjenta to 10 ml 2 razy dziennie przez okres 2 tygodni.

PEŁEN TEKST DO POBRANIA KLIKAJĄC TUTAJ

SIERPIEŃ 2019

Analiza badań obserwacyjnych w Strefie Testu Klubu Higienistek szczoteczki sonicznej Meriden Sonic + Professional

CEL: Ocena produktów z zakresu higieny jamy ustnej dedykowanych do stosowania w profilaktyce domowej. W prowadzonych badaniach obserwacyjnych Strefy Testu celem jest także ocena poziomu zadowolenia higienistek stomatologicznych i higienistek dentystycznych.

UCZESTNICY: Osoba powyżej 18 roku życia, w dobrym stanie zdrowia, nie przyjmujący leków, które mogłyby mieć wpływ na stan zdrowia jamy ustnej. Pacjent powinien posiadać przynajmniej 20 naturalnych zębów.

METODA: Higienistka stomatologiczna zobowiązuje się do przestrzegania zaleceń badania, a stan zdrowia jej jamy ustnej oceni po 14stu dniach stosowania oraz odniesie się do stanu wyjściowego.

PEŁEN TEKST DO POBRANIA KLIKAJĄC TUTAJ

SIERPIEŃ 2019

Analiza badań obserwacyjnych w Strefie Testu Klubu Higienistek szczoteczki manualnej Curasept Maxi Soft 010

CEL: Ocena produktów z zakresu higieny jamy ustnej dedykowanych do stosowania w profilaktyce gabinetowej oraz domowej. W prowadzonych badaniach obserwacyjnych Strefy Testu celem jest także ocena poziomu zadowolenia higienistek stomatologicznych i higienistek dentystycznych oraz ich pacjentów.

UCZESTNICY: Higienista/ ka stomatologiczna lub higienista/ ka dentystyczna powyżej 27 roku życia.

METODA: Osoba badająca zobowiązuje się do testowania szczoteczki manualnej Curasept Maxi Soft 010. Przeprowadza badanie na sobie z wykorzystaniem wyżej wymienionego produktu. Okres trwania badania obserwacyjnego 14 dni. Zastosowanie : minimum 2 razy dziennie.

PEŁEN TEKST DO POBRANIA KLIKAJĄC TUTAJ

LIPIEC 2019

56

Dieta dla zdrowych zębów w grupie dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych.

Nauka i prowadzone badania dostarczają nam coraz więcej dowodów na istnienie wielu zależności pomiędzy poszczególnymi układami w naszym ciele. Uważa się, że nasze jelita stanowią nasz drugi „mózg”. Zaburzenia występujące w mikrobiocie w naszym organizmie mogą być przyczyną wielu dolegliwości, również w jamie ustnej.

Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej przedstawiona przez Instytut Żywności i Żywienia wraz z 10 opisanymi zasadami, to prosta i krótka wskazówka dla młodzieży i dorosłych, jak prawidłowo odżywiać się, aby zachować zdrowie, sprawność fizyczną oraz intelektualną na długie lata.

PEŁEN TEKST DO POBRANIA KLIKAJĄC TUTAJ (str.14-16)

MARZEC 2019

1

Jama ustna często określana jest “oknem na organizm” , gdyż odzwierciedla ogólny stan zdrowia. Badania naukowe przeprowadzane w ostatnich latach pokazują nam, że wiele pierwszych objawów chorobowych możemy zaobserwować w jamie ustnej. Związek między zdrowiem ogólnym a zdrowiem jamy ustnej jest dwukierunkowy, ponieważ choroby jamy ustnej również wpływają na zdrowie całego organizmu.
Coraz bardziej zauważalne jest “Interdyscyplinarne podejście do pacjenta. Zdrowie ogólne, a jama ustna”. Idea wymiany doświadczeń specjalistów z zakresu nauk medycznych, zainicjowana przez Stowarzyszenie Klub Higienistek, spowodowała opracowanie Pierwszego Panelu Ekspertów Klubu Higienistek. Wśród zaproszonych Ekspertów był lekarz dentysta, higienistki stomatologiczne, higienistki dentystyczne oraz specjalistka z zakresu dietetyki.

PEŁEN TEKST DO POBRANIA KLIKAJĄC TUTAJ

KLUB HIGIENISTEK

Numer konta: 19 1140 2004 0000 3602 7815 1883

Numer KRS: 0000753361

Numer NIP: 7162824284

Numer REGON: 381583130

KH