Slider

EKSPERT DS. FIZJOTERAPII W OBRĘBIE JAMY USTNEJ

Mgr fizjoterapii, Dypl.hig.stom. Katarzyna Kołodziej

 

Absolwentka Policealnej Szkoły TEB Edukacja oraz Podyplomowych Studiów Pedagogicznych w Opolu. Magister fizjoterapii Wydziału Fizjoterapii na AWF we Wrocławiu. Terapeuta zajęciowy oraz absolwentka wydziału Terapii Naturalnych Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia we Wrocławiu. Jest nauczycielem w policealnych szkołach zawodowych na kierunkach higienistka i asystentka stomatologiczna. Prowadzi zabiegi z higieny stomatologicznej, naturalnych metod leczenia, rehabilitacji neurologicznej, masażu i ortopedycznej terapii manualnej. Łączy pracę higienistki stomatologicznej i fizjoterapeuty w obszarze czaszkowo-żuchwowo-kregosłupowym  z pacjentami w każdym wieku, i z różnymi potrzebami czy stopniem niepełnosprawności.

 

Katarzyna Kołodziej1

EKSPERT DS. PROFILAKTYKI ORTODONTYCZNEJ

Lic.hig.dent.Grażyna Krawczyk

Higienistka z pasją i edukator.- szkoleniowiec Praca licencjacka na UMP Poznań 2012 r. pt.,,Wady zgryzu a karmienie niemowląt” i praca magisterska 2015 r. pt.,,Epidemiologia wad zgryzu” . Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na wydziale Higiena Dentystyczna oraz studiów II stopnia na wydziale Zdrowie Publiczne. Dodatkowo posiada uprawnienia pedagogiczne i jest egzaminatorem w zawodzie higienistki i asystentki stomatologicznej.

 

 

 
 
Grażyna Krawczyk

EKSPERT DS. ERGONOMII STOMATOLOGICZNEJ

Lic. hig.dent. Monika Stankiewicz

Absolwentka Wydziału II Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Ukończyła z wyróżnieniem Zdrowie Publiczne ze specjalnością Higiena Stomatologiczna. Od 12 lat jest teoretykiem i praktykiem ergonomii, która stała się jej pasją. Wciąż szuka innowacyjnych rozwiązań, doskonali umiejętności, poszerza horyzonty biorąc udział w szkoleniach i projektach… Wykładowca na kongresach, sympozjach, targach. Szkoleniowiec ergonomii stomatologicznej, na co dzień pracuje w gabinecie higieny. W swojej pracy z pacjentem szczególne znaczenie przypisuje psychologicznym aspektom wizyty, indywidualnie traktując wrażliwość każdego pacjenta. 

 

 

 

ekspert - Monika Stankiewicz

EKSPERT DS. PROFILAKTYKI ONKOLOGICZNEJ

Dypl.hig.stom. Paulina Staroń

Absolwentka szkoły medycznej w Zabrzu. Studentka na wydziale Zdrowie Publiczne o specjalizacji higiena dentystyczna .Swoje doświadczenie zdobyła poprzez pracę w gabinetach stomatologicznych o różnych specjalizacjach takich jak chirurgia szczękowa, periodontologia, ortodoncja, protetyka oraz stomatologia zachowawcza . Członek Polskiej Grupy Specjalistów ds. Profilaktyki i Leczenia Powikłań w Jamie Ustnej . Aktualnie pracuje w Gliwickim Instytucie – Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej, gdzie samodzielnie zajmuje się profilaktyką , przygotowaniem pacjentów do terapii oraz wspomaganiem pacjentów podczas ciężkiego leczenia onkologicznego.

 

 

 

IMG_20180118_162251 (1)

EKSPERT DS. STOMATOLOGII DZIECIĘCEJ

Mgr. dypl. hig. stom.  Ewa Kołdys

Magister zdrowia publicznego. Zdobyła także tytuły dyplomowanego technika dentystycznego  i dyplomowanej higienistki stomatologicznej. W Policealnej Szkole Medycznej im.PCK w Poznaniu. Swoje kwalifikacje ciągle podnosi poprzez uczestniczenie w szkoleniach z zakresu techniki stomatologicznej, higieny stomatologicznej oraz zarządzania i marketingu. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy w zespołach stomatologicznych na stanowisku asystentki,higienistki i technika dentystycznego. Ostatnie kilka lat zajmuje się wykonywaniem samodzielnym zabiegów profilaktycznych. Najbardziej ceni sobie pracę z najmłodszym pacjentem, dlatego uwielbia tworzenie wizyt adaptacyjnych indywidualnie dobranych do poziomu rozwoju psychicznego danego dziecka. Swoje obserwacje dotyczące najmłodszych pacjentów poszerza poprzez organizowane licznych spotkań z rodzicami, kadrą nauczycielską oraz dziećmi w przedszkolach, szkołach. Swoją wiedzą uwielbia się dzielić poprzez m.in wykłady, prelekcje oraz artykuły w prasie specjalistycznej. Jest m.in. współautorką programu „ Profilaktyka od przedszkola” opublikowanego Kwartalniku Asysta Dentystyczna.

 
 
Ewa Kołdys1

EKSPERT DS. PRACY W NIEMCZECH NA STANOWISKU HIGIENISTKI STOMATOLOGICZNEJ

Dypl.hig.stom Magdalena Trębińska.

Z zawodem związana jestem od 2008 roku i trafiłam ️do gabinetu przez przypadek. Dr. Karolina przekazując mi swoją wiedzę sprawiła iż zakochałam się w tym zawodzie. Ukończyłam asystentkę stomatologiczną w Ostrowie Wielkopolskim a w trakcie nauki wiedziałam, że muszę dalej się rozwijać i w 2012 roku rozpoczęłam szkołę o kierunku higienistka stomatologiczna, jednocześnie pracując podnosiłam swoje kwalifikacje na szkoleniach, organizowałam pogadanki w przedszkolach i szkołach klasy 1 – 3. Po ukończeniu szkoły spełniałam się jako higienistka wykonując zabiegi higienizacji, lakowania, itd, Po trzech latach w roku 2017 podjęłam decyzję wyjazdu do Niemiec z rodziną, gdzie bardzo szybko znalazłam pracę w zawodzie. Po szkoleniach zajmuję się w małym stopniu czynną asystą profilaktyczną, protetyczną, wyciski, zakładanie nici retrakcyjnych, mosty tymczasowe), wykonuje samodzielnie szyny do wybielania, zdjęcia rtg, opg…, nowy program komputerowy.

 

 

Magda niemcy

EKSPERT DS. PRACY W FRANCJI NA STANOWISKU HIGIENISTKI STOMATOLOGICZNEJ

Dypl.hig.stom. Marta Lens

Od 7 lat pracuję w Paryżu jako asystentka Doktora Guy Cohena implantologa. Jako, że zawód higienistki we Francji nie istnieje musiałam ”przekwalifikować” się na asystentkę i jednocześnie managera zespołu profesora. Są tylko asystentki z niskimi kwalifikacjami. Tu większość szkolenie przygotowującego asystentkę do zawodu odbywa się w gabinecie i trwa rok. Inny system szkolenia według mnie , według mojego szefa najwyraźniej również bo nie pozwala nikomu poza mną zbliżyć się do jego fotela. Tu rozwiązania są dwa, albo robić zabiegi na czarno(niektóre gabinety tak robią), modląc się by nie było żadnej wpadki lub pracować jako asystentka. Mój przypadek jest trochę szczególny bo zaczęłam jako asystentka a potem profesor powierzył mi zarządzanie logistyczne kliniki więc wykonuję dwie funkcje: managera i asystentki profesora. Początki jednak były ciężkie. Jestem  bohaterką artykułu “Higienistka na krańcu świata”, który ukazał się kiedyś w Asystentce i Higienistce.
 
 
 
 
francja

EKSPERT DS. PRACY W USA NA STANOWISKU HIGIENISTKI STOMATOLOGICZNEJ

Dypl.hig.stom. Paulina Rutkowska

Tytuł dyplomowanej Higienistki Stomatologicznej zdobyłam w 2013 roku. Pierwszym gabinet, w którym pracowałam był to gabinet prywatny, również wykonujący zabiegi w ramach NFZ. Pracowałam z niesamowitym zespołem lekarzy, higienistek i asystentek, z którymi zaczynałam swoją przygodę w zawodzie. Asystowałam przy lekarzu jak i również, miałam swoich pacjentów na zabiegi higienizacyjne. W styczniu 2018 roku z powodzeniem ukończyłam szkołę i rejestrację jako Asystentka Stomatologiczna w Londynie. Pracowałam, w gabinetach prywatnych ze specjalistami takimi jak: periodontolog, ortodonta, chirurg, endodonta, lekarz medycyny estetycznej (botoks, wypełniacze). U boku lekarza medycyny estetycznej prowadziłam szkolenia z zakresu PRGF® oraz PRGF®-Endoret®. Jestem bardzo zaangażowana w edukację i posiadam tytuł Technika Dentystycznego. Będąc w Londynie, uczęszczałam na kursy doszkalające oraz Dental Show, gdzie cały zespół stomatologiczny był doszkalany na temat nowości w stomatologii w np. zapobieganiu przenoszenia chorób, sterylizacji, oraz zaznajamianie się ze światowej klasy sprzętem i instrumentami stomatologicznymi. Moimi zainteresowaniami są choroby przyzębia i estetyka twarzy. Na takie też wykłady uczęszczałam najczęściej. Obecnie, w Stanach Zjednoczonych, pracuję jako wolontariuszka w klinice stomatologicznej. Klinika posiada 12 stanowisk dentystycznych oraz 4 gabinety, gdzie przyjmują higienistki. Moją rolą jest asystowanie przy badaniu głębokości kieszonek dziąsłowych oraz wyjazdy z tzw. Dental Mobile Unit do szkół, gdzie lekarz wykonuje przeglądy stomatologiczne oraz wypełnienia, a higienista przeprowadza higienizację. Jestem pasjonatką swojego zawodu i bardzo entuzjastycznie rozwijam swoje umiejętności na całym świecie. Chcę się dzielić swoją wiedzą z innymi, ale również doszkalać się w dziedzinie periodontologii.

 
usa

KLUB HIGIENISTEK

Numer konta: 19 1140 2004 0000 3602 7815 1883

Numer KRS: 0000753361

Numer NIP: 7162824284

Numer REGON: 381583130

KH