Slider

Lic.hig.dent. Grażyna Krawczyk

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na wydziale Higiena Dentystyczna oraz studiów II stopnia na wydziale Zdrowie Publiczne. Dodatkowo posiadam uprawnienia pedagogiczne i od roku jestem egzaminatorem w zawodzie higienistki i asystentki stomatologicznej. Jestem też Jestem wykładowcą w dwóch szkołach policealnych we Wrocławiu. Moją pasją jest nauczanie, daje mi dużo satysfakcji. Prowadzę szkolenia i kursy związane z profilaktyka oraz asystowaniem w ortodoncji. Uczestniczę w kursach i szkoleniach branżowych, podnosząc swoje kwalifikacje.

 

Dypl.hig.stom. Katarzyna Kołodziej

Jestem absolwentką Policealnej Szkoły TEB Edukacja w Opolu – rocznik 2009-2011, magistrem fizjoterapii, absolwentką Wydziału Fizjoterapii na AWF we Wrocławiu oraz absolwentką Podyplomowych Studiów Pedagogicznych w Opolu. Wcześniej ukończyłam Wydział Terapii Zajęciowej w Branicach oraz Wydział Terapii Naturalnych w Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia we Wrocławiu.

Od 20 lat pomagam innym cieszyć się życiem, prowadzę zabiegi z naturalnych metod leczenia, rehabilitacji neurologicznej , masażu i ortopedycznej terapii manualnej. Po kontuzji kręgosłupa w 2009 r. (kolizja drogowa) przypadkowo trafiłam do renomowanego centrum ortodoncji i tam zaczęła się moja przygoda z zawodem higienistki. Obecnie pracuję w przyjaznym Centrum Stomatologii Laserowej i Protetyki EVADENT 2 we Wrocławiu ze znakomitymi stomatologami, technikami dentystycznymi, którzy doceniają pracę higienistek i asystentek. Teraz taka współpraca, umożliwia mi doskonalenie mojego warsztatu pracy z pacjentami nie tylko stomatologicznymi, ale też z neurologicznymi, logopedycznymi oraz w uzyskaniu lepszych osiągnięć w terapii w obszarze czaszkowo-żuchwowo-kregosłupowym. Lubię wyzwania, cenię w sobie umiejętność pracy z osobami w każdym wieku, i z różnymi potrzebami czy stopniem niepełnosprawności.

Spełniam się zawodowo jako higienistka i fizjoterapeuta stomatologiczny, także jako wykładowca, wychowawca, asystent techniczny w policealnych szkołach zawodowych na kierunkach higienistka i asystentka stomatologiczna. Sympatykom i słuchaczom-obcokrajowcom przygotowującym się do egzaminów zawodowych na medycznych kierunkach udzielam korepetycji ze 100 % notowaniami w ich zdawalności. Wkrótce będę egzaminatorem CKE. Jako członkini działam w SPHS i PSHS. Uczestniczę w branżowych konferencjach, szkoleniach, kongresach, zjazdach. Organizuję akcje promocji zdrowia, prowadzę instruktaże higieny j. ustnej: w szkołach, lokalnych klubach, domach opieki, sanatoriach czy na oddziałach szpitalnych. Chętnie dzielę się swoją wiedzą, przemyśleniami, doświadczeniem, wspomagam lekarzy dentystów, higienistki, higienistów, asystentki, asystentów i fizjoterapeutów w codziennej pracy. Szerzej zwracam uwagę na sprytną korelację sylwetki, równowagę i postawę ciała z pięknym szerokim uśmiechem.

Mam nadzieję, że niebawem i w naszym kraju zostaną ustawowo ustalone wszechstronne kompetencje zawodowe i doceniona ranga zawodu higienistki stomatologicznej. Prywatnie szczęśliwa żona. Posiadaczka pinczera miniaturowego Delgado, matka chrzestna Shitsu Lampo, miłośniczka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Pozytywnie nastawiona do życia, chętna do pomocy i działania.

 

SZKOŁA - WOJ. DOLNOŚLĄSKIE

BRAK OPISU

AKTUALNOŚCI - WOJ. DOLNOŚLĄSKIE

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  • Facebook
  • Instagram
  • klubhigienistek@gmail.com

KLUB HIGIENISTEK

Numer konta: 19 1140 2004 0000 3602 7815 1883

Numer KRS: 0000753361

Numer NIP: 7162824284

Numer REGON: 381583130

KH