Slider

Klub Higienistek, niezależny krok w przyszłość zawodu.

Klub Higienistek, początki.

Pomysł na założenie Klubu Higienistek zrodził się pod koniec kwietnia 2017 roku wraz z nim na portalu społecznościowym powstał Lubelski Klub Higienistek. Kołem napędowym były moje osobiste doświadczenia oraz chęć dotarcia do potencjalnego pacjenta. Po otrzymaniu dyplomu potwierdzającego moje kwalifikacje zawodowe na moją prośbę i za zgodą szefa uruchomiony został gabinet higieny. Samodzielne stanowisko, gabinet cały dla mnie, super nowoczesny sprzęt, przez szklane suwane drzwi szef (nadzorujący). Postanowiłam wyjść do pacjenta spoza murów gabinetu. W tym celu organizowałam w swoim mieście drzwi otwarte w gabinecie higieny, które kończyły się z różnym skutkiem. Zderzenie z rzeczywistością było bolesne i bardzo rozczarowujące. Niewiedza, pacjentów jest ogromna a potrzeby profilaktyczno-lecznicze olbrzymie. Świadomość jest bardzo niska a Nasza praca w oczach większości pacjentów zbędna.

Z stąd narodził się  pomysł, aby wyjść z grupą higienistek poza gabinety, rozpocząć akcję informacyjną. Plan był na województwo Lubelskie,  zaczęłam  od happeningu w Lublinie, aby podnieść świadomość Lublinian na temat profilaktyki stomatologicznej, próchnicy i jej zagrożenia dla zdrowia całego organizmu. Pomysł został podłapany przez higienistki stomatologiczne w innych województwach, co uświadomiło mi, że idę w dobrym kierunku.

Klub Higienistek pełną parą ruszył pod koniec czerwca 2018 roku. Stało się tak dzięki temu, że poznałam energiczne i zmotywowane higienistki. Idea, założenia, plany przyciągnęły i przyciągają do Klubu Higienistek jak magnez. Jesteśmy niezależnym stowarzyszeniem, które opiera się na chęci aktywnego działania na rzecz szerzenie edukacji i profilaktyki stomatologicznej. Chcemy być obecne, widoczne i zaangażowane. Celem Klubu jest także zintegrowanie środowiska zawodowego, wymiana wiedzy, doświadczeń, chęć niesienia pomocy innym koleżankom.

Chcemy czerpać przykład ze sprawdzonych już schematów na świecie i wprowadzać je w Polsce, aby uświadomić, że  higienistka to istotny element  sukcesu profilaktyki stomatologicznej.

 

 

 

 

mikołajki 5

KLUB HIGIENISTEK

Numer konta: 19 1140 2004 0000 3602 7815 1883

Numer KRS: 0000753361

Numer NIP: 7162824284

Numer REGON: 381583130

KH